غول سیمانی پشت اتاق شیشه ای

 

 

نشست مطبوعاتی رضا جمارانیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین روز شنبه هفتم تیر ماه در سالن کنفرانس این شرکت و با حضور جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، این نشست به‌مناسبت عرضه اولیه سهام شرکت سیمان تامین در بورس که قرار است روزچهارشنبه 11 تیرماه انجام شود با حضور رضا جمارانیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، مجید وفاپور معاون شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

 

جمارانیان در ابتدای این نشست ضمن خوش‌آمدگویی به خبرنگاران با اشاره به این که 15 درصد سهام این شرکت با نماد سیتا وارد بازار سرمایه می‌شود، گفت: سیمان تامین زیرمجموعه هلدینگ شستا دارای چند بخش از جمله صنعت سیمان، ساختمان عمران و حمل و نقل و سرمایه این شرکت به 1100 میلیارد تومان می‌رسد که شامل 45 شرکت زیرمجموعه است.

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در ادامه به معرفی فعالیت‌های شرکت سیمان تامین به‌صورت کامل پرداخت و گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین به‌عنوان یکی از هلدینگ‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) است که در 3 زمینه صنعت سیمان، صنعت ساختمان و عمران و حمل و نقل فعالیت می‌کند. سرمایه این شرکت بالغ‌بر 1100 میلیارد تومان و به‌طور مختصر این هلدینگ شامل 45 شرکت است که از این تعداد 30 شرکت به صورت مدیریتی و 15 شرکت به صورت غیرمدیریتی و در تقسیم بندی دیگر 26 شرکت به صورت بورسی . 19 شرکت غیربورسی داریم.

 

وی با اشاره به این که ارزش پرتفوی کل مجموعه حدود 20 الی 22 هزار میلیارد تومان برآورد می شود، توضیح داد: در صنعت سیمان هلدینگ سیمان تامین بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور با 18 شرکت است که به صورت مدیریتی اداره می شوند و در مجموع 30 درصد ظرفیت تولید و فروش سیمان در هلدینگ سیمان تامین است.

 

رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تاکید بر این که سود تجمیعی سال 98 از محل شرکت های سیمانی بالغ بر 1121 میلیارد تومان بوده که نسبت به سود 381 میلیارد تومانی سال 97 حدود 190 درصد افزایش رشد داشته است. در صنعت عمران و ساختمان نیز در مجموع 4 شرکت مدیریتی داریم که از شاخص ترین آن ها شرکت سابیر است که در زمینه پروژه های عمرانی به طور عمده سدسازی مشغول به کار است. ارزش پروژه های در دست اجرا در شرکت سابیر حداقل بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان برآورد می شود. از پروژه های شرکت های ساختمانی شرکت ایران سازه که داخل این شرکت که یکی از قدیمی ترین شرکت های ساختمانی کشور به شمار می رود بالغ بر 3500 میلیارد تومان برآورد می شود که شامل پروژه های در دست ساخت است.

 

📌 ادامه و مشروح نشست خبری جناب آقای جمارانیان در سایت سیمان تامین 👇

 

https://bit.ly/3dJKJNE