مراسم گرامیداشت روز هوای پاک

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان ساوه ؛ مراسم گرامیداشت روز ملی هوای پاک ( 29 دی ) ، بدلیل شرایط نامساعد جوی منطقه در تاریخ مذکور، روز سه شنبه مورخ 8/11/98 با حضور مدیر عامل و پرسنل کارخانه های سیمان سفید و خاکستری شرکت سیمان ساوه و در محل کارخانه سیمان خاکستری برگزار گردید.

         در این مراسم آقای مهندس کمال صدیقی مدیر عامل شرکت سیمان ساوه سخنرانی ایراد نمود و عنوان کرد :

در سال 1374 بعد از شرایطی که برای کشور بخصوص در شهرهای متراکم و صنعتی به لحاظ آلودگی هوا پیش آمد ، مسئولین برای جلب توجه افکار عمومی به محیط زیست و سلامت انسانها روزی را با نام هوای پاک نامگذاری کردند و این روز نمادین در جاهای مختلف دنیا با نام های گوناگونی ثبت شده است.

همچنین وی گفت : هدف از این نامگذاریها جلب توجه انسانها به بحث محیط زیست و هوای پاک و حتی سلامتی فردی است و داشتن هوای پاک حق مسلم همه انسانهاست که برای حفظ و به وجود آمدن هوای پاک باید همگی تلاش کنند.

مهندس صدیقی افزود : فضای صنعت سیمان یک فضای آلاینده است و بنابراین هر فرد وظیفه دارد به اندازه سهم خود در سالم سازی فضای کاری که حداقل 8 ساعت روزانه در آن حضور داریم تلاش نماید و این امر را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی بپذیریم.

      در ادامه مراسم مسابقه دو به مسافت 600 متر و با حضور 50 نفر از پرسنل برگزار گردید و به نفرات اول تا سوم جوایزی توسط آقای مهندس صدیقی اهداء گردید و همچنین به رسم یادبود هدایایی به مناسبت روز هوای پاک بین پرسنل توزیع گردید.

 

      سپس با همکاری پرسنل شرکت و حضور مدیر عامل ، تعداد 1200 بوته گیاه آگروپایرون در اطراف معدن مارن کارخانه سیمان خاکستری کاشته شد.